Ica kommer mellan 8-10, det är allt jag behöver hålla koll på. NEJ, jag måste hämta ut hormoner till Selma också, det får jag verkligen inte glömma.
Igår blev Mio hemskickad från föris med eventuell magsjuka (det går där just nu), så för säkerhets skull, vare sig han är sjuk just nu eller inte, så avstår jag att hämta honom på tisdag eftersom jag ska resa till Tyskland nästa helg.
Igår var jag på supermysig lunch med kollegor. Vi bollade idéer, åt god mat (lax) och grattade till Simona. Varken Selma eller jag ville åka hem. Selma låg under en stol och åt på ett papper och jag njöt av sällskapet och samtalet. Vad välgörande det är att träffa arbetskamrater emellanåt.
Vi bestämde oss för att inte fota varandra, så här kommer Selma under stolen och Selma i min famn.
Vi var uppe kl 6 och jag tände alla lampor för myset men det är snart dags att släcka dem igen. Igår öste regnet ned, idag blir det tyvärr sol igen. Men men, det blir förhoppningsvis inte supervarmt ute i alla fall. Det är det viktigaste.
Efter en promenad och frukost ska vi börja jobba. Jag siktar på 9.00.
Fredag. Bra dag så här långt.


Inga kommentarer:
Skicka en kommentar